Rafting & KajakMöll

Krásná ledovcová řeka pramenící pod horou Grossglockner. Její dolní část je celoročně sjízdná. Vhodná pro začínající vodáky, ale na své si přijdou i zkušenější vodáci. Největší devízou je ukončení sjízdné části řeky přímo v našem kempu.
Více informací

Dráva

Dráva pramení v Itálii, v Karnských Alpách. Sjízdná především po deštích. V Amlachu je krásná slalomová trať. Od Lienz pak následuje až 85 kilometrů dlouhá turistická trasa (WW I).
Více informací

Isel

Vodnatou řeku Isel napájí ledovec 2. nejvyšší rakouské hory Grossvenediger. Krásný je 18 km dlouhý úsek z Hubenu do Lienzu se silnějším proudem a dlouhými peřejemi, vhodný především pro zkušenější vodáky. Isel je celoročně sjízdný a dostupný z kempu do 1hod.
Více informací

Lieser

Oblíbená a velmi atraktivní řeka, pramenící pod horou Gr. Hafner. Sjízdná do července,poté jen po deštích. Vhodná pro zkušené vodáky, v dolní části se slalomovou tratí. Úzká řeka, sevřena mezi skály a silnici, má větší spád s několika kamennými kaskádami s rychlým proudem. Dostupná do 20min. od kempu.
Více informací

Gail

Neuvěřitelně průzračná voda řeky Gail má svůj původ v mnoha pramenů vyvěrajících na alpských svazích v oblasti trojmezí Itálie a rakouských Korutan a Východního Tyrolska. Horní část je obtížně přístupná. Řeka protéká úzkými soutěskami s výskytem padlých stromů a nepřehledných míst. Dolní část je odpočinková řeka.
Více informací

Další řeky

řeka Mur
řeka Gurk
řeka Salzach


Canyoning

Canyoning – to jsou soutěsky, které musíte projít buď shora dolů, nebo zdola nahoru. Je třeba často šplhat, skákat, plavat nebo se potápět, či využít lana pro slaňování. Tým – týmová spolupráce – to jsou v tomto sportu pojmy, které patří na první místo, protože musíte zachraňovat sebe navzájem a vzájemně si pomáhat při překonávání překážek.

Destinace

Fellbach, Mauthner Klamm, Wunzen,Göss, Wölla,Steineme Rinne, Fuchsfarm, Frauenbach, Sušec, Predelica, Globoški potok, Rio Frondizzon, Rio Lavarie, Rio Brusine ,Rio Pissanda, Rio Simon

Windsurfing

Na přehradě, které přiléhá ke kempu máte skvělou příležitost k surfování. Pouze je nutná registrace u provozovatele elektrárny.

Adresa pro registraci: AHP, Austrian Hydro Power, 9815 Kolbnitz AHP, 9815 Kolbnitz Tel 04783 21 11-0 Tel 04 783 21 11-0

mapa