Letní lyžováníMölltallský ledovec – lyžování až do výšky 3100 m.n.m. cca 30 km od kempu Lyžování v létě ? Tak hurá do světa věčného sněhu a ledu.

Nový Ledovcový Expres vás během osmi minut převeze za zelenou hranici do lyžařského centra. Pokud toužíte po dobrodružství, tak tady můžete nejen lyžovat, ale také se vydat pod dohledem zkušeného průvodce na vysokohorskou túru, nebo jen tak vyjet lanovkou až k restauraci Panorama Eissee v namořské výšce 2 800 metrů n.m. Zde najdete sluneční terasu s lehátky, restaruraci s rychlým občerstvením a také krásné výhledy.Kärnten Card – jízdné lanovkou až k restauraci Panorama zdarma.

Horolezectví

Poblíž kempu pod kopcem Danielsberg je spousta lezeckých terénů dosažitelných pěšky. Trasy všech stupňů obtížnosti jsou výtečně zabezpečené a každý horolezec si tu svou určitě vybere. Trasy s obtížností 3-9 mají názvy například: Little Tree (3), Naukenbauer (5-), Zitterfink (5+), Keoma (6+), Aufnahmsprüfung ( 6+), Paranoid and sunburned (8), Nippon Nippel (9-/9)

Na stejném místě se nachází také zajištěná cesta („Via ferrata“ „Klettersteig“), jejíž nástup je v 820m n m., převýšení činí zhruba 60m, obtížnost C,D, doba lezení cca 45min.

Pro vyznavače tohoto sportu jsou v okolí kempu další úžasné Via ferraty.

RybolovRybolov v okolí kempu je možný jak na řece Möll, tak na přehradě. Möll nabízí populace lipanů a pstruhů obecných. V přehradě je to lipan, pstruh potoční, pstruh jezerní, pstruh duhový a siven.

Rybářská sezóna trvá od května do října. Povolené návnady jsou mušky (suché a mokré) a třpytky s Barbless háčky. Není povoleno používat dvoj a trojháčky.

Jízdy na koních

V blízkém okolí kempu jsou možné vyjížďky na koních pořádané týmem Wanderreit Moserhof a všem milovníkům těchto zvířat nabízejí pohledy z jejich hřbetů na okouzlující přírodu.

Paragliding

Start z nadmořské výšky 2.200 m stanice Reeisseckbahn, až do cca 600 m nm v blízkosti hřiště v Kolbnitz.

Spousta terénu pro letání na této adrese

mapa